Vedení FTK informuje – 28. 2. 2018

Michal Šafář během inaugurace děkanů. Foto: Vojtěch Duda
středa 28. únor 2018, 11:34 – Text: Martin Višňa

S mrazivým koncem února pro vás máme další porci novinek z naší fakulty, která vás jistě informačně zahřeje. Přejeme příjemné čtení.

 

Z Akademických dnů UP

V minulém týdnu si naše univerzita Akademickými dny UP připomněla 72. výročí svého obnovení. V nabitém programu došlo mimo jiné na slavnostní uvedení Michala Šafáře a dalších čtyř děkanů do funkce (článek), ocenění úspěšných sportovců a autorů diplomových prací a odborných publikací, mezi nimiž nechyběli naši studenti a akademici (článek), anebo na další ročník výzvy Daruj krev s rektorem, kdy si z naší fakulty našly cestu na transfuzní oddělení fakultní nemocnice dvě desítky studentů a zaměstnanců. A naši nechyběli ani na Reprezentačním plese UP, kterým Akademické dny UP vyvrcholily, jak můžete vidět ve fotogalerii na univerzitním facebooku.

Z inauguračního proslovu Michala Šafáře: „Dovolím si použít sportovní analogii – děkuji (Zbyňku Svozilovi) za to, že mi předává klub, který s přehledem vede českou ligu, vozí body z evropských i světových soutěží, má vybudovaný krásný nový stadion a dokonce i nějakou finanční rezervu do budoucích let. To je zásluha osmi let kvalitní práce předchozího vedení a skvělá výchozí pozice pro celou instituci – jedinou výjimku představuje nový trenér, který má laťku úspěchu nastavenou hodně vysoko.“

 

Beseda s Petrem Uličným

Společně s projektem Univerzita pro sport a Studentským kariérním a poradenským centrem UP připravujeme sérii besed či workshopů se sportovci, trenéry a dalšími profesemi z oblasti sportu. První vlaštovkou je beseda s fotbalovým trenérem Petrem Uličným, na kterou zveme ve středu 14. března v 17:30 do Aplikačního centra BALUO. „Bouřlivák John“ povypráví o své sportovní a trenérské kariéře a budete si moci také prohlédnout trofej, kterou Sigma Olomouc pod jeho vedením vyhrála v českém fotbalovém poháru. Další info sledujte v události.

 

Setkání akademické obce

Vedení fakulty zve všechny zaměstnance a studenty na setkání akademické obce naší fakulty, které se uskuteční v pondělí 19. března od 13:00 v aule NA 401. Na setkání budou představeny novinky a plány fakulty do budoucnosti a také se budou předávat ceny děkana. Po dobu konání setkání se přerušuje výuka, a to od 12:30 do 15:30.

 

Termíny jednání

12. března od 10:30 NA 309 kolegium děkana

13. března od 13:15 NA 309 Akademický senát FTK UP

 

Zavlaje tibetská vlajka

Naše fakulta se připojí k mezinárodní kampani Vlajka pro Tibet a v sobotu 10. března vyvěsí tibetskou vlajku jako symbolickou připomínku tibetského národního povstání v roce 1959 a poukázání na dlouhodobé porušování lidských práv v Tibetu.

 

Rekreflám probere lidské tělo

Katedra rekreologie zve na svůj tradiční ples Rekreflám, který se uskuteční v pátek 23. března v hotelu NH Collection. Tématem večera je tělo, těšit se můžete na studentská vystoupení s názvy jako Trávení, REM fáze nebo Orgasmus. Nebude chybět také hudba k tanci a poslechu nebo soutěž o ceny. Lístky jsou již nyní v předprodeji od pondělí do čtvrtka od 11 do 14 hodin v neředínské menze, a to za 200 korun, přičemž tato cena platí pouze do 12. března. Podrobné informace najdete na stránce plesu.  

 

Karneval APA připomene první republiku

Také katedra APA chystá společenský večer pro všechny své studenty, zaměstnance a přátele.  Karneval APA se v pátek 6. dubna v BEA centru ponese v duchu první republiky. Jako tradičně nebude chybět rej tematických masek, studentská vystoupení nebo udělování cen pro APAče roku, o hudební doprovod se postará New Street Band. Další informace najdete zde.

K Rekreflámu a Karnevalu APA jedna zajímavost: pořadatelé se dohodli na vzájemném prolnutí akcí, a tak například APAči vystoupí s APA tělem během programu rekreologického plesu.

 

Gymnastická přípravka

Pro uchazeče o studium oborů Aplikovaná tělesná výchova, Ochrana obyvatelstva, Rekreologie, Tělesná výchova (dvouoborové studium) a Tělesná výchova a sport organizujeme jednodenní přípravný kurz k  talentové části přijímacího řízení. Podrobnosti jsou k dispozici tady.  

 

Učitelské praxe

Upozorňujeme vyučující, že v termínu 12. až 29. března bude probíhat souvislá učitelská praxe studentů 1. ročníku navazujícího studia TVS, TV a ATV, a prosíme o omluvení těchto studentů z pravidelné výuky.

 

Deadline pro diplomky a státnice

Možná se vám to zdá trochu předčasné, ale studenty závěrečných ročníků upozorňujeme, že pokud plánují absolvovat obhajobu své diplomové práce a státní zkoušky v letním termínu, je nutné práci odevzdat a ke zkouškám se přihlásit do 20. dubna.

 

Seminář vyhledávání v e-zdrojích

Knihovna UP nabízí zájemcům možnost absolvování semináře vyhledávání v elektronických informačních zdrojích. Účastníci se seznámí s českými a zahraničními databázemi a naučí se s nimi pracovat. Seminář se koná ve čtyřech termínech, účast na něm je zdarma, je však třeba se dopředu přihlásit kvůli omezené kapacitě. Další info tady

 

Voucher do AC BALUO

Stejně jako vloni mohou zaměstnanci naší fakulty využít možnosti příspěvku na využívání služeb v Aplikačním centru BALUO v hodnotě 950 korun. Tento příspěvek je možné použít na úhradu registračního poplatku či dobití kreditu pro využívání služeb. Vouchery si mohou zájemci vyzvedávat u Sylvy Hrubé na ekonomickém oddělení.

 

Soutěž Podnikavá hlava

Startuje nový ročník soutěže Podnikavá hlava, v níž jsme prostřednictvím Aplikačního centra BALUO stejně jako vloni partnery speciální sekce Zdraví – pohyb – sport. Pokud máte zajímavý nápad/podnikatelský záměr, můžete se zapojit a obrátit se na Davida Prycla. Více o soutěži na www.podnikavahlava.cz.

 

Dny na monoski

Ještě v březnu pokračuje série Dny na monoski, na níž si zájemci mohou vyzkoušet jízdu na speciálně upravené lyži pro osoby s postižením. Tuto sobotu naši APAči zamíří na sjezdovku do Hlinska na Vysočině, poslední zastávkou pak bude o týden později areál na Trojáku v Hostýnských vrších. Fotogalerie z dosud uskutečněných dnů v Hlubočkách, Olešnici a na Rališce si můžete prohlédnout na facebooku Centra APA.

 

Březnová Větrání

Hned na tři výlety mohou vyrazit fanoušci pěší turistiky s naším Větráním v březnu. První z nich by měl v neděli 11. března završit zimní etapu, jeho trasa povede z Libiny přes hrad Brníčko do Postřelmova. O týden později se v sobotu 17. března můžete projít v okolí Litomyšle a na Velký pátek 30. března je pak naplánován přechod Chřibů ze Salaše do Zdounek. Další informace ke všem výletům najdete na www.radostzpohybu.cz/vetrani.

 

Máte novinku, která by se v příštích aktualitách mohla objevit, nebo se vaše pracoviště podílí na zajímavé akci? Dejte vědět! Pište Martinu Višňovi nebo klepejte na dveře NA 213. Uzávěrka je nově vždy v úterý ve 13:00.

 

předchozí aktuality >>