Vedení FTK informuje – 20. 3. 2018

Foto: Martin Višňa
Úterý 20. březen 2018, 14:23 – Text: Martin Višňa

Prý začíná jaro, uvidíme. Jisté však je, že tento přehled novinek vzniká za občasného sněžení a že je nabitý informacemi, které by vás neměly minout. Proto se nenechte ničím rušit a příjemné čtení.

Z akademické obce

Na pondělním setkání akademické obce naší fakulty se mluvilo především o prioritách fakulty nejen pro letošní rok. Děkan Michal Šafář ve své prezentaci upozornil mimo jiné na blížící se návštěvy komisí spojené s žádostí Univerzity Palackého o institucionální akreditaci, nás se týkají hned tři termíny – 26. března a 11. dubna se návštěvy budou zaobírat na pedagogické fakultě oblastmi učitelské a neučitelské pedagogiky, 5. dubna zamíří komise přímo na naši fakultu a bude mluvit o oblasti kinantropologie. Děkan zmínil také navýšení tarifních mezd od 1. dubna či navýšení stipendií pro Ph.D. studenty, kteří budou od 1. května dostávat 12 200 Kč. A připomenuto bylo i blížící se stěhování fakultních pracovišť, které odstartuje v květnu, kdy se začne zasídlovat nová budova CKV.

Předávaly se také fakultní výroční ceny. Cenu pro Ámose roku si odnesl Aleš Gába, Albertem roku byl vyhlášen Erik Sigmund. Při nejbližší příležitosti si pak převezme cenu za aktivní propagaci fakulty (Řehoř roku) Martin Kudláček a také prof. Hana Válková, která byla uvedena za celoživotní přínos do fakultní Síně slávy. Gratulovalo se i jubilantkám Taťáně Bank Navrátíkové z katedry sportu a vrátné Jaroslavě Tesařové. Ocenění za dlouhodobou práci pro chod fakultu si odnesla Eva Svobodová ze studijního oddělení.

HBSC studie v parlamentu

Michal Kalman vystoupí s příspěvkem Děti, pohyb a stravování v letech 1994–2018: HBSC studie na semináři Kvalita potravin a zdraví spotřebitelů. Ten ve středu 28. března pořádá Výbor pro zdravotnictví a Zemědělský výbor Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR.

Roční permanentka do fitka

Aplikační centrum BALUO nově nabízí zájemcům roční permanentku do fitness centra, a sice za cenu 7500 Kč. V ceně je mimo jiné i registrační poplatek pro využívání dalších služeb AC BALUO a 12x měření tělesného složení. Více na webu AC BALUO

Letní kurzy

Aktualizovali jsme přehled kurzů, které se konají v letním semestru, a podrobné informace o nich. Studenty si dovolujeme upozornit, že všechny kurzy musí být zaplaceny do konce března.

Licenční kurz Plavání – plavčík

Zájemcům z řad našich studentů a absolventů nabízíme možnost absolvování licenčního kurzu Plavání – plavčík, který se uskuteční ve dnech 18. a 19. dubna. Podrobnosti k němu najdete zde.

Jedeme na dřeň

Již tuto středu od 13 do 15 hodin se na naší fakultě uskuteční nábor do registru dárců kostní dřeně. Dárcem v registru se může stát člověk ve věku od 18 do 35 let, který projde vstupním testem v rámci tohoto náboru. Stát vás to bude jen několik málo minut a pár kapek krve, navíc nemusíte nikam dojíždět, stačí zamířit do zasedací místnosti NA 309. Více tady.

Rozhýbejte tělo na Rekreflámu

Pátek 23. března patří Rekreflámu. Katedra rekreologie na svůj společenský večer v NH hotelu zve všechny studenty, zaměstnance a přátele rekreologie, těšit se mohou kromě hudby a tance jako tradičně na sérii studentských vystoupení, tentokrát v tématu Tělo. Zahajuje se v 19:30, další informace jsou k dispozici na stránce plesu.

Přebor ve šplhu na laně

S koncem března je tradičně spojený také Přebor UP ve šplhu na laně, který se uskuteční v úterý 27. března v tělocvičně Hynaisova. Soutěžit se bude jako obvykle na čtyř- a osmimetrovém laně. Podrobnosti najdete tady.

Karneval APA v prvorepublikovém hávu

První dubnový pátek ožije Bea centrum na třídě Kosmonautů prvorepublikovým rejem – díky Karnevalu APA. Na ten jsou zváni nejen všichni studenti, zaměstnanci a příznivci katedry APA, ideálně v maskách. Kromě hudby k tanci a poslechu je připraveno také vystoupení studentů, slosování vstupenek nebo předávání APAčských výročních cen. Podrobnosti na stránce karnevalu.

12th International Teaching Week

Již dvanáctý týden se zahraničními lektory na naší fakultě proběhne v termínu 9.–13. dubna. Studenti a vyučující se během tohoto International Teaching Weeku mohou těšit mimo jiné na témata z oblasti psychologie a pedagogiky sportu, biomechaniky, fyziologie zátěže nebo prevence sportovních zranění, vyučovat bude jedenáct lektorů ze čtyř zemí. Témata a rozvrh budou k dispozici na anglickém webu fakulty.

Tadeáš Kříž na paralympiádě

Zimní paralympijské hry v Jižní Koreji jsou již minulostí. Barvy ČR na nich díky divoké kartě oblékl i náš student Tadeáš Kříž, který závodil na lyžích ve slalomu a obřím slalomu. Ve druhé jmenované disciplíně zajel dvanáctý nejlepší čas, což na medaili samozřejmě nestačilo, ovšem podle výkonné předsedkyně Českého paralympijského výboru Aleny Erlebachové je toto umístění nadějným příslibem do budoucna, jak si můžete přečíst zde

Záznamy z konference psychologie sportu

Na fakultním YouTube kanálu najdete záznamy přednášek z lednové konference Psychologie sportu v praxi.

S Větráním do Chřibů

Po rekordní výpravě na Brníčko a mrazivém hledání jara u Litomyšle završí Větrání svou březnovou trojici výletů na Velký pátek 30. března přechodem Chřibů ze Salaše do Zdounek. Podrobnosti, jakož i reporty z proběhlých akcí, najdou turisté na stránce Větrání.

Další termíny, které by vás neměly minout

18. 4. Dětská univerzita v AC BALUO

20. 4. deadline pro přihlášky ke státnicím a odevzdání diplomových prací

23.–27. 4. talentové přijímací zkoušky & bloková výuka

25. 4. Přebor UP v atletice

26. 4. Běh pro Světlušku

28. 4. Konzultační den pro uchazeče o studium fyzioterapie

Máte novinku, která by se v příštích aktualitách mohla objevit, nebo se vaše pracoviště podílí na zajímavé akci? Dejte vědět! Pište Martinu Višňovi nebo klepejte na dveře NA 213. Uzávěrka je nově vždy v úterý ve 13:00.

předchozí aktuality >>