Vedení FTK informuje – 14. 2. 2018

středa 14. únor 2018, 9:08 – Text: Martin Višňa

Dva týdny od poslední porce aktualit z naší fakulty utekly jako voda, která s sebou přinesla spoustu zajímavého či nového. Mimo jiné nám začal letní semestr, tedy na chodbách to opět žije studentským šumem, ale také… No a to si přečtete na následujících řádcích. Příjemné a ničím nerušené čtení.

 

Máme nové vedení

V pátek 9. února započalo čtyřleté funkční období nového děkana naší fakulty Michala Šafáře a proděkanského týmu ve složení:

Zbyněk Svozil, proděkan pro studium, zástupce děkana,

František Chmelík, proděkan pro vědu a výzkum,

Iva Dostálová, proděkanka pro organizaci,

Michal Kudláček, proděkan pro zahraničí,

Pavel Háp, proděkan pro rozvoj a vnější vztahy.

V pozici tajemníka fakulty je nadále Pavel Král, asistentkou děkana je nově Lucie Špatenková. Katedru společenských věd v kinantropologii, kterou dosud vedl Michal Šafář, nově povede Zbyněk Svozil, jeho asistentkou je Kateřina Obzinová.

 

Úspěšný TAČR projekt

Technologická agentura ČR zveřejnila výsledky soutěže Programu na podporu aplikovaného společenskovědního a humanitního výzkumu, experimentálního vývoje a inovací ÉTA. Z naší fakulty bylo podáno pět projektů, z nichž uspěl jediný – Využití epidemiologických dat výzkumné společenskovědní studie zdravého životního stylu (HBSC) pro aplikační sféru s rozpočtem 5,2 milionu Kč, na kterém bude s naší fakultou spolupracovat Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava.

 

Akademické dny UP

Na počátku letního semestru si Univerzita Palackého tradičně připomíná výročí svého obnovení v roce 1946 a nejinak tomu bude letos v týdnu od 19. do 25. února. Během Akademických dnů UP budou inaugurováni nově zvolení děkani, předávat se budou ceny rektora úspěšným sportovcům a autorům diplomových prací a čestná uznání rektora autorům odborných publikací, také se bude darovat krev a na Zbrojnici se otevře Studentský klub. Nebude chybět ani tradiční zvonění olomouckých zvonů a celý týden vyvrcholí Reprezentačním plesem UP. Podrobné informace ke všem akcím najdete tady

 

Nejlepší sportovci Olomoucka

V minulém týdnu byli na pedagogické fakultě vyhlášeni nejlepší sportovci okresu Olomouc za rok 2017. Ceny sice ovládli hlavně fotbalisté Sigmy a šermíři Jurkovi (viz zpráva na webu města), v nominacích se ale objevili i sportovci a trenéři spojení s naší fakultou, jako například Zbyněk Svozil a plavkyně KSP Olomouc, judista David Klammert nebo házenkářky DHK Zora Olomouc, které pod vedením Jana Bělky vloni vybojovaly ligový bronz.

 

Univerzita pro sport

Se začátkem nového semestru byl představen nový univerzitní projekt Univerzita pro sport, za nímž stojí náš student Michal Zbraněk. Díky projektu má dojít k propojení univerzitního prostředí a zapojených sportovních klubů, mezi nimiž jsou například Sigma Olomouc, HC Olomouc nebo VK Olomouc, a to marketingovou spoluprací, pořádáním besed nebo studijními stážemi. Více v článku.

 

Z akademického senátu

Poprvé v letošním roce se v minulém týdnu sešel Akademický senát FTK UP. Vzhledem k tomu, že někteří členové nově zastávají funkce ve vedení fakulty, byli představeni noví senátoři (dle pořadí v dubnových volbách): Zbyněk Janečka, Jiří Buben a Zdeněk Hamřík. Děkan Michal Šafář přítomné senátory seznámil se svým proděkanským týmem a mluvilo se také o zřízení „chillout zóny“ před aulou NA 401.

 

Zápis předmětů na letní semestr

Připomínáme studentům, že předměty pro letní semestr si mohou ve STAGu zapisovat do konce tohoto týdne, tedy do neděle 18. února. 

 

BB Leisure Time Team v AC BALUO

Aplikační centrum BALUO navázalo spolupráci s Beatou Brošovou, naší absolventkou a pracovnicí lékařské fakulty, a jejím BB Leisure Time Teamem, který od 21. února nabídne paletu pohybových aktivit pro zájemce všech věkových kategorií. Více zde

 

Kurz fitness

Studentům nabízíme možnost v průběhu letního semestru absolvovat licenční kurz fitness, v němž si zájemci osvojí pilíře práce fitness instruktora. Přihlásit se je možné přes portál CŽV do 22. února, hned následující den již proběhnou úvodní teoretický a somatodiagnostický blok. Více informací tady

 

Novinky z knihovny

Nabídka elektronických informačních zdrojů, které mohou studenti a zaměstnanci Univerzity Palackého využívat, se stále rozšiřuje. Nově Knihovna UP hlásí například rozšíření databází Ebsco a Proquest nebo přístup k 15 tisícům nových e-knih od předních světových vydavatelů odborné a vědecké literatury. Vydechnout po zkouškovém si studenti mohou při poslechu hudby z databází jako Oxford Music Online, Naxos Music Library nebo Music and Dance Online – všechny najdou na stránce ezdroje.upol.cz. Mimochodem Knihovna UP připravila na Akademické dny UP Týden s elektronickými informačními zdroji – více zde.

 

Rekreflám & Karneval APA

Plesová sezona je v plném proudu a přispěje k ní i naše fakulta. Pokud jste tak dosud neučinili, zapište si do diářů termíny 23. března, kdy se v NH hotelu koná Rekreflám, a 6. dubna, to bude BEA centrum patřit Karnevalu APA.

 

Dny na monoski zahájily s úspěchem

O uplynulém víkendu odstartovala letošní série Dny na monoski. Na sjezdovce v Hlubočkách instruktoři z Centra APA a sportovní školy Newman school svezli ve speciální lyži pro osoby s postižením čtyři desítky zájemců, kteří si zimních radovánek náležitě užili. Na Facebooku Centra APA si můžete prohlédnout fotogalerii. Dny na monoski pokračují tuto sobotu v Olešnici na Blanensku.

 

Ze zimních Větrání

Na šedesát turistů se zúčastnilo dvou uskutečněných únorových výšlapů Větrání, které pořádáme pro veřejnost pod hlavičkou webu Radost z pohybu. Na prvním větrači prošli kousek zasněženého hřebene Bílých Karpat, na druhém pak zavítali na Hřebečské důlní stezky u Moravské Třebové. Ohlédnutí za oběma akcemi a stejně tak termíny chystaných výletů najdete zde.

 

Máte novinku, která by se v příštích aktualitách mohla objevit, nebo se vaše pracoviště podílí na zajímavé akci? Dejte vědět! Pište Martinu Višňovi nebo klepejte na dveře NA 213. Uzávěrka je nově vždy v úterý ve 13:00.

 

předchozí aktuality >>