Vedení FTK informuje – 10. 10. 2017

Ilustrační foto: Martin Višňa
úterý 10. říjen 2017, 11:47 – Text: Martin Višňa

Minulé aktuality s výsledkem volby děkana naší fakulty pro příští čtyři roky byly nejčtenější, co pamatujeme. Tato várka novinek takové ambice rozhodně nemá, což ovšem neznamená, že tu nenajdete nic, co by vás mohlo zaujmout. Příjemné čtení.

 

Úspěšná Noc vědců

Po roce jsme se opět připojili k popularizační akci Noc vědců a v pátek večer nechali Aplikační centrum BALUO s bohatým programem otevřené až do půlnoci. První návštěvníci do centra dorazili už před šestou, kdy akce oficiálně začínala, a třeba u měření tělesného složení se už v té době začala tvořit fronta čekajících a nenudil se ani personál na dalších stanovištích. V číslech: zavítalo k nám na šest set návštěvníků, přes 130 z nich si nechalo analyzovat složení těla, čtyři desítky využily možnosti zvýhodněné registrace… Vedení fakulty by tímto chtělo všem zaměstnancům a studentům, kteří se na průběhu Noci vědců podíleli, poděkovat. Fotografie si můžete prohlédnout ve fotogalerii či na fakultním Facebooku, krátké ohlédnutí pak na Radosti z pohybu.

 

Volba rektora

V příštím týdnu bude jasno, zda současný rektor Jaroslav Miller povede Univerzitu Palackého i v následujících čtyřech letech. Ještě předtím ovšem bude své teze a vize prezentovat před akademickou obcí univerzity – tato prezentace se koná ve středu 11. října od 13 hodin v aule pedagogické fakulty. Aby se zaměstnanci a studenti mohli diskuse s kandidátem zúčastnit, je na dobu konání, resp. od 12:30 do 15:30, vyhlášeno rektorské volno. Více k volbám rektora zde.

 

Pohybové programy AC BALUO

Core trénink, funkční trénink, tabata, tanec pro všechny nebo třeba wushu pro děti – to je jen několik příkladů pohybových programů, které aktuálně nabízí zájemcům Aplikační centrum BALUO. U těchto programů není nutné hradit roční registrační poplatek, stačí jen zaplatit vratnou kauci 150 Kč za kartu BALUOcard. V podobném režimu bude veřejnosti přístupná i nová herna stolního tenisu.

 

Moodle na FTK

Univerzita Palackého s novým akademickým rokem spustila e-learningový systém Moodle, který by měl do budoucna nahradit ostatní e-learningové platformy. Na naší fakultě je již delší dobu spjat s výukou cizích jazyků, a protože se systém osvědčil, chystáme další etapu implementace. Během listopadu bude Moodle představen na jednotlivých katedrách, na letní semestr pak plánujeme školení zaměstnanců a postupný přenos stávajících kurzů z ostatních platform do Moodle. Pokud by již nyní někdo měl zájem o školení, může se přihlásit na termíny vypsané Centrem výpočetní techniky.

 

Naši na Bobr Cupu

O uplynulé sobotě se konal v Litovli extrémní závod Bobr Cup, kterého se zúčastnila i řada našich studentů či zaměstnanců. Za vypíchnutí stojí zejména úspěšné týmy v akademické kategorii závodu: mezi ženami skončila druhá trojice Lucie Hůvrová (TVS), Miroslava Plchová (TrS) a Markéta Šnoblová (PdF), na třetím místě pak UPOLačky Edita Maříková (Rek), Petra Poučová (OchO) a Lenka Sováková (Fyz). V mužích se na bronzové pozici umístili Mistři akadmici Adam Žanda (PF), Jakub Bittner (TV – výchova ke zdraví) a Michal Šmoldas. Všem akademickým vicemistrům republiky v extrémním závodě štafet gratulujeme!

 

Návrhy sportovců a diplomek

Prosíme vedoucí pracovišť, aby do 30. listopadu zaslali Miriam Horové návrhy úspěšných sportovců a zdařilých diplomových prací za letošní rok k ocenění děkanem naší fakulty.

 

Promoce absolventů

Ve dnech 26. a 27. října předáme diplomy stvrzující úspěšné zakončení studia absolventům našich studijních oborů. Slavnostní promoce se uskuteční v sále Slovanského domu v Hynaisově ulici podle rozpisu, který je k dispozici zde.

 

Veletrhy pomaturitního vzdělávání

V tomto týdnu prezentace naší fakulty a naší studijní nabídky nechybí na veletrhu Akadémia & Vapac, který se koná v Bratislavě. Na přelomu října a listopadu nás pak ještě z těch velkých veletrhů pomaturitního vzdělávání čeká ten vůbec největší, brněnský Gaudeamus.

 

Porada rektora s děkany

Děkan Zbyněk Svozil se zúčastnil porady rektora Jaroslava Millera s děkany fakult naší univerzity. Hovořilo se například o podpoře rozvoje studijního prostředí, odpovědnosti vedoucích a akademických pracovníků s ohledem na zajišťování kvality, vnitřním mzdovém předpisu nebo přípravě metodiky dělení příspěvku na rok 2018.

 

Přebor v přespolním běhu

Již počtyřicáté se letos běžci postaví na start Přeboru Univerzity Palackého v přespolním běhu. Ten se koná ve středu 18. října po 15. hodině na atletickém stadionu a v přilehlých Bezručových sadech. Na ženy čeká tříkilometrová trať, muži poběží kilometrů pět. Více informací na stránce akce.

 

Aktivní v každém věku

Tělocvičny ZŠ a MŠ Svatoplukova v olomouckém Řepčíně budou ve čtvrtek 26. října hostit 12. ročník odborného semináře zaměřeného na pohybové aktivity a zdravý životní styl seniorů Aktivní v každém věku. Předběžný program semináře a pokyny k registraci účastníků z řad pracovníků v sociálních službách, rehabilitačních pracovníků a dalších profesí i samotných seniorů jsou k dispozici tady.

 

University Shields „doma“

Hokejový tým Univerzity Palackého University Shields Olomouc nastoupí v pátek 20. října ke svému prvnímu domácímu zápasu. Spíše „domácímu“, protože kvůli vytíženosti olomouckého zimáku se bude hrát v Uničově. Co je však důležitější, postaví se několikanásobnému mistru Evropské univerzitní hokejové ligy, výběru Univerzity Karlovy. Zápas začíná ve 14 hodin. Mimochodem po úvodním vítězství v Brně si University Shields odvezli ze slovenského Trenčína prohru 7:1.

 

Větrání na Priglu

Další z našich podzimních výletů Větrání zavede turisty v sobotu 21. října na břehy Brněnské přehrady alias Priglu, patnáctikilometrová nenáročná trasa povede z Bystrce do tamních lesů a skončí u hradu Veveří. Podrobnosti stejně jako další termíny Větrání nebo ohlédnutí za proběhlými výlety jsou k dispozici na www.radostzpohybu.cz/vetrani.

 

Máte novinku, která by se v této rubrice mohla objevit, nebo se vaše pracoviště podílí na zajímavé akci? Dejte vědět! Pište Martinu Višňovi nebo klepejte na dveře NA 213. Uzávěrka je vždy v úterý v 9:00.

 

předchozí aktuality >>