Tatiana Dunajská a Lukáš Kozárek vyhráli Mikulášskou laťku

Mikulášská laťka 2019.
Foto: Martin Višňa
Středa 4. prosinec 2019, 12:00 – Text: Martin Višňa

Atletická hala TJ Lokomotiva hostila univerzitní soutěž ve skoku vysokém, která dostala název Mikulášská laťka. Prvního ročníku se zúčastnilo 34 sportovců, studentů Univerzity Palackého i členů atletických klubů. Nejlepšími skokany se stali Slovenka Tatiana Dunajská a Lukáš Kozárek v barvách kolínského Sokola.

Stříbrnou pozici mezi ženami se 165 cm obsadila Kristýna Bošková z AK Olomouc, bronz brala Kristýna Šafářová z FTK s výkonem 162 cm. Druhý mezi muži skončil se 189 cm dřívější reprezentant UP Ondřej Tesař, třetí pak Tomáš Dočkal z přírodovědecké fakulty, který skočil 186 cm.

„V ženské kategorii byl překonán rekord laťky z dřívějších halových přeborů univerzity. Dosud byl 165 cm, vítězka Tatiana Dunajská stanovila novou nejlepší hodnotu na 171 cm. V mužích stávající rekord odolal, ale Lukáš Kozárek dosáhl krásného dvoumetrového výkonu,“ komentoval výsledky skokanského mítinku jeho ředitel Vítězslav Prukner z katedry sportu FTK.

Vítězové na prvních třech místech v obou kategoriích si odnesli poukaz na Cenu děkana FTK a věcné ceny od partnerů závodu. Kromě toho se hodnotily i kostýmy závodníků, nejvíce oslovil mikulášský převlek studenta FTK Denise Reháka.

Mikulášská laťka navazuje na Halový přebor Univerzity Palackého v atletice, který patřil k tradičním sportovním akcím v univerzitním kalendáři. Kvůli změně v obsahu výuky prvního ročníku, jehož studenti mívali účast na přeboru jako jeden ze zápočtových požadavků, se letos pořadatelé z katedry sportu rozhodli uspořádat pouze soutěž ve skoku vysokém. Kromě vyučujících katedry skokanský mítink organizačně zajišťovali studenti FTK, kteří si tak mohli prakticky vyzkoušet, co se učí v předmětu Didaktika atletiky.