Návštěva studenta z Kolumbie

středa 16. srpna 2017, 12:30 - Text: Zuzana Hanelová

Na naši fakultu zavítal začátkem srpna na krátkou návštěvu David Osorio, student Universidad Santo Tomás z kolumbijské Bogoty. Stalo se tak na doporučení Simony Šafaříkové z katedry rozvojových a environmentálních studií přírodovědecké fakulty.

Příběh tohoto výjimečného studenta si můžete přečíst na stránkách Street football world (článek 1, článek 2). Fakulta tělesné kultury se na možnostech, kterých se tomuto studentovi v Evropě dostalo, podílela jeho doporučením na praxi do fotbalového klubu v Arucas poblíž Las Palmas, kde David na Universidad de Las Palmas de Gran Canaria na tamní fakultě sportu studoval v akademickém roce 2016/17 díky stipendiu, které mu udělila firma Adidas.

Během své návštěvy v Olomouci se setkal s pracovnicemi oddělení zahraniční spolupráce FTK UP Zuzanou Hanelovou a Terezou Kučerovou, prohlédl si některé výukové prostory fakulty a Aplikační centrum BALUO a také se potkal s některými studenty a absolventy naší fakulty, kteří studují španělštinu nebo studovali v rámci Erasmu ve Španělsku, takže s nimi David mohl hovořit ve svém rodném jazyce.

Vzhledem k zájmu Davidovy domácí instituce, Universidad Santo Tomás, o spolupráci s Evropou a díky tomu, že je momentálně v Bogotě i Simona Šafaříková a David se vbrzku do Kolumbie vrátí, mělo by na tamní fakultě tělesné výchovy, sportu a rekreace proběhnout do konce srpna jednání o možnostech spolupráce s naší fakultou. David Osorio během tohoto setkání bude referovat o tom, co u nás na vlastní oči viděl. Že ho návštěva zaujala a že se mu u nás líbilo, je patrné z fotografií zveřejněných na Facebooku FTK UP.