MEET UP představí univerzitu nejen prvákům

Jak funguje univerzita?
Foto: Archiv Žurnál UP
Neděle 29. září 2019, 8:00 – Text: (red)

Koncerty, divadelní představení, workshopy, djs či přehlídka interaktivních prezentací více než čtyřicítky studentských organizací a univerzitních pracovišť – takový bude letošní MEET UP. Třetí ročník akce k zahájení akademického roku se uskuteční v úterý 1. října a vůbec poprvé jej bude hostit Umělecké centrum UP, kde na parkánu vyroste divadelní šapitó, na nádvoří pódium a vnitřní prostory budou patřit právě představení studentských a univerzitních aktivit.

„MEET UP si již potřetí klade za cíl seznámit nastupující studenty, ale nejen je, neformální cestou s univerzitou a vším, co nabízí vysokoškolákům mimo studia. Kromě třiceti studentských organizací se budou moci návštěvníci seznámit i s činností Vědeckotechnického parku UP, Nadačního fondu UP, kariérního centra, zahraničního oddělení nebo s aktivitami knihovny a Konfuciova institutu. Chybět nebudou ani iniciativy UP Bike a Zaparkuj nebo Pevnost poznání,“ vypočítává z programu koordinátor akce Ondřej Martínek z oddělení komunikace UP. Mimo to pozvání k účasti přijaly i partnerské subjekty jako Skautský institut, Charita Olomouc nebo Divadlo na cucky. „Množství aktivit, za nimiž stojí studenti a jež univerzita dlouhodobě podporuje, je enormní a MEET UP je jednou z cest, jak motivovat k obdobnému zapálení další studenty,“ vysvětluje hlavní ideu festivalu prorektor pro vnější vztahy Petr Bilík. Své brány otevře MEET UP v úterý od 16 hodin a bohatý program by měl končit po půlnoci.

V rytmu electroswingu, na vlně improvizace

Kromě edukativního programu dojde i na hudbu, divadelní improvizaci, hand made zónu nebo výtvarné workshopy. Na pódiu se objeví mimo jiné olomoučtí indie rockoví Joys from Lost nebo electroswingová party horečka Mr. MOSS. Hudební program pak v šapitó zakončí djs ze studentského rádia UP AIR. Milovníky divadla jistě nezklamou olomoučtí matadoři improvizace O.LI.V.Y., kteří si stage předají s hudebníky ze studentského Nabalkoně Orchestra. „V divadelním stanu nabídneme hned několik rukodělných workshopů, ochutnávku fenoménu jménem Hospodský kvíz, jehož univerzitní liga startuje o týden později, nebo výtvarné dílny,“ doplňuje Ondřej Martínek. Novou podobu v rámci MEET UP dostane navíc blízká Lomená galerie a večer bude patřit ohňostrůjcům ze spolku Cascabel. O dobré jídlo a pití se pak postará čtveřice místních podniků v čele se stánkem Správy kolejí a menz. Vstup na akci je volný.

Více o programu najdete zde.