Jubilejní přespolní běh ovládla Barbora Kopřivová a Pavel Hladík

Přebor UP v přespolním běhu 2017. Fotogalerie: Martin Višňa
Čtvrtek 19. říjen 2017, 13:19 – Text: Martin Višňa

Čtyřicátý ročník Přeboru Univerzity Palackého v přespolním běhu zná své vítěze. Mezi ženami zaběhla zhruba tříkilometrovou trať nejrychleji studentka pedagogické fakulty Barbora Kopřivová a v mužské kategorii obhájil loňské vítězství experimentální biolog Pavel Hladík.

„Mám radost. Vloni jsem doběhla druhá, těsně za vítězkou, tak jsem si říkala, že bych to letos na vítězství mohla zkusit. I když jsem byla po víkendových závodech docela ztuhlá, dobře jsem odstartovala a podařilo se. Teď mě za odměnu čeká cukrárna,“ prozradila Kopřivová poté, co jí budoucí děkan pořádající fakulty tělesné kultury Michal Šafář na krk zavěsil přebornickou medaili a předal ceny, mezi nimi například poukaz na sportovní stipendium ve výši 1500 korun.

Vítězka trať vedenou prosluněnými Bezručovými sady a po atletickém stadionu zaběhla v čase 13:19, s půlminutovým náskokem před druhou v pořadí, Petrou Jenyšovou z fakulty tělesné kultury. Jako třetí pak do cíle doběhla Petra Čaganová z přírodovědecké fakulty. Vyhlášeno bylo i čtvrté a páté místo, diplomy obdržely Petra Vybíhalová z fakulty tělesné kultury a medička Jana Václavková.

„Letos to bylo těžší. Nebyla to taková má one man show jako vloni, byla mnohem větší konkurence, běželo se více pohromadě a jel jsem úplně nadoraz. Na druhou stranu to právě díky tomu byl zajímavější závod, navíc bylo i hezčí počasí než vloni,“ zhodnotil vítěz mužské kategorie Pavel Hladík, který zhruba pětikilometrovou trať urazil s časem 13:54.

Jen osm vteřin za ním proběhl cílem medik Radek Ambrož a o další čtyři vteřiny později Adam Žanda z právnické fakulty. Jako čtvrtý doběhl vítěz přeboru v roce 2015 Marek Schuster z mezinárodních rozvojových studií a za ním Miroslav Haltmar z fakulty tělesné kultury.

„Velmi mile nás překvapila účast, celkem závod běželo na sedmdesát žen a přes sto třicet mužů. To je na jubilejní čtyřicátý ročník určitě důstojné. Závodníkům mimořádně přálo počasí, ať už se to týká kvality tratě či teploty vzduchu, nemuseli běžet v podmínkách známých z několika předchozích let, kdy se teplota pohybovala kolem osmi až desíti stupňů,“ komentoval průběh závodu Vítězslav Prukner z pořádající katedry sportu.

„Na výkonech studentů z přírodovědecké a dalších fakult, kteří se umístili před studenty tělovýchovy, je vidět, že se běhu věnují pravidelně, někteří z nich také reprezentují naši univerzitu na Českých akademických hrách. Je to zajímavá konkurenční záležitost a především výzva do dalších let. A to jak pro studenty naše, tak právě i pro posluchače ostatních fakult, že zvítězit mohou i oni,“ podotkl Prukner na závěr.

Výsledky:

ženy

1. Barbora Kopřivová (PdF) – 13:19

2. Petra Jenyšová (FTK) – 13:48

3. Petra Čaganová (PřF) – 14:01

4. Petra Vybíhalová (FTK) – 14:09

5. Jana Václavková (LF) – 14:24

muži

1. Pavel Hladík (PřF) – 13:54

2. Radek Ambrož (LF) – 14:02

3. Adam Žanda (PF) – 14:06

4. Marek Schuster (PřF) – 14:18

5. Miroslav Haltmar (FTK) – 14:23

Kompletní výsledková listina je k nahlédnutí ZDE.