Hlavní menza se otevře o týden později. Důvodem je zpoždění ze strany generálního dodavatele

Ilustrační foto: Archiv SKM
pátek 14. září 2018, 8:03 – Text: Velena Mazochová

Vzhledem ke zpožděnému předání ze strany generálního dodavatele bude provoz v rekonstruované hlavní menze na třídě 17. listopadu zahájen o týden později. Plánovaný termín otevření bylo vedení Správy kolejí a menz (SKM UP) nuceno přesunout ze 17. na 24. září. Strávníky prosí o pochopení a potvrzuje, že dosavadní náhradní možnosti stravování zůstávají v plném provozu. 

Podle informací ředitele SKM Josefa Suchánka jsou v plném provozu i nadále satelitní menzy na ulicích Šmeralova a Křížkovského, v Neředíně i v Holici, které budou fungovat v nezměněném režimu. „Každá z nich pojede na maximální možný výkon, v nejvytíženějších dnech začátku semestru však prosíme naše strávníky o pochopení a toleranci,“ uvedl ředitel SKM. 

V následujícím týdnu mohou studenti, akademici a zaměstnanci univerzity využít především prostory v menze na Šmeralově ulici na stejnojmenné koleji, která převzala roli hlavní jídelny už od začátku rekonstrukce. „V menze Šmeralova budeme i nadále nabízet nezměněnou skladbu jídelníčku včetně večeří. Strávníci si mohou vybrat ze tří hlavních jídel, v nabídce jsou také polévky a saláty,“ doplnil Josef Suchánek. 

O případných posunech v plánovaných termínech bude vedení SKM průběžně informovat. Podle aktuálních informací počítá se zahájením provozu v pondělí 24. září.  

Rekonstrukce a modernizace menzy, kterou provádí firma VW WACHAL, a. s., probíhá od letošního května. Týká se celé budovy i zavedení moderních technologií, které odpovídají současným standardům. Studenti, akademici a zaměstnanci univerzity se mohou těšit na vylepšené a komfortnější zázemí, moderní gastronomickou techniku i novou výdejnu jídel.