Evropská Unie - Studentští ambasadoři profesní dráhy v EU

Ilustrační foto: karolina grabowska, pexels.com
Pondělí 25. červenec 2022, 8:14 – Text: -ap-

European Personnel Selection Office (EPSO) hledá dobrovolníky, kteří budou na svých domovských univerzitách v EU propagovat pracovní příležitosti v evropských institucích.

Co je úkolem ambasadora?

• Funguje jako kontakt pro ostatní studenty, kteří mají zájem pracovat pro EU.
  • Podílí se na vytváření sítí kontaktů na své univerzitě a poskytuje informace o práci v evropských institucích.
  • Je ve své roli aktivní na internetu a sociálních sítích.
  • Pořádá prezentace, účastní se univerzitních akcí na téma pracovních příležitostí a zajišťuje pro ně zajímavé přednášející.
  • Zodpovídá dotazy týkající se kariérních příležitostí v institucích EU.
  • Analyzuje cílové skupiny a kontaktuje univerzitní sdělovací prostředky.
  • Sestavuje adresáře e-mailových kontaktů a odpovídajícími distribučními kanály rozesílá informace o možnostech zaměstnání v institucích EU.

Co můžete touto rolí získat?

• Budete mít k dispozici podrobné informace o pracovních příležitostech v institucích EU a ty budete propagovat mezi spolužáky.
  • Vybudujete si vynikající síť kontaktů po celé Evropě.
  • Zdokonalíte se ve vystupování na veřejnosti a zlepšíte si dovednosti v oblasti marketingu a lidských zdrojů.
  • Absolvujete kompletní zaškolení na roli ambasadora a další průběžná školení.
  • Dostanete příležitost spolupracovat s vysoce postavenými úředníky EU.

Podmínky pro přihlášení:

• jste občanem EU,
  • mluvíte plynule anglicky a dalším z úředních jazyků země, kde studujete,
  • po celou dobu případného působení v roli ambasadora jste zapsaní ke studiu na univerzitě a danou univerzitu v této době navštěvujete

Jak se přihlásit?

V případě zájmu, prosím, zašlete vyplněný formulář na adresu marie.rakova@upol.cz do 15.8.2022.

Více informací o nabídce naleznete na webových stránkách EPSO.