Dny na monoski představí možnosti zimních sportů pro handicapované

Monoski. Ilustrační foto: Martin Višňa
pondělí 5. únor 2018, 14:00 – Text: Martin Višňa

Pět lyžařských areálů navštíví o následujících víkendech letošní, již šestý ročník série Dny na monoski, na níž si zájemci mohou vyzkoušet jízdu na speciálně upravené lyži a další sportovně-kompenzační pomůcky pro zimní radovánky osob s postižením. První zastávkou jsou v neděli 11. února Hlubočky u Olomouce.

Dalšími lokalitami, kde se tato unikátní osvětová sportovní série zastaví, jsou do konce února Olešnice na Blanensku a ski areál Rališka v Beskydech, v březnu pak Hlinsko a areál Troják v Hostýnských vrších. Organizátoři ještě hledají vhodný termín pro zastávku v Kunčicích pod Králickým Sněžníkem.

„Srdečně zveme všechny zájemce, kteří chtějí poznat možnosti zimního sportovního vyžití osob s postižením a vyzkoušet pod dohledem zkušených instruktorů něco nového či netradičního. A pokud zrovna nebudou žádné pomůcky volné, je připraven i doprovodný program, zahrnující různé hry a soutěže,“ uvedl koordinátor akce Daniel Mikeška z fakulty tělesné kultury.

Program ve všech areálech je pro návštěvníky zdarma, u větších skupin prosí pořadatelé o nahlášení účasti předem, aby zájemcům mohli zajistit nejvhodnější čas a personál, který se bude skupině plně věnovat.

Dny na monoski organizuje od roku 2013 Centrum APA (aplikovaných pohybových aktivit) fakulty tělesné kultury, spolupracuje při tom se sportovními školami Newman school, Ski fanatic a Yetti ski Troják. Letošní ročník je financován z prostředků projektu Podpora vzdělávání dětí, žáků a studentů prostřednictvím rovného přístupu v oblasti pohybové gramotnosti. 

Termíny Dnů na monoski 2018:

11. února – Ski areál Hlubočky (okr. Olomouc)

17. února – Ski areál Olešnice na Moravě (okr. Blansko)

24. února – Ski areál Rališka, Horní Bečva (okr. Vsetín)

3. března – Ski areál Hlinsko (okr. Chrudim)

10. března – Ski areál Troják, Rajnochovice (okr. Kroměříž)

Více o akci najdete ZDE