Vedení FTK informuje – 5. 12. 2017

Ze Dne otevřených dveří. Foto: Martin Višňa
úterý 5. prosinec 2017, 11:55 – Text: Martin Višňa

Pomalu, ale jistě se blížíme do finále letošního roku a vypadá to na finále se vším všudy. Nechybí soutěživost, ostří mečů, akademické vzpomínání, studentské nápady nebo něco na zahřátí. A nechybí ani nějaká ta dobrá zpráva – tou rovnou začínáme. Takže příjemné čtení.

 

Úspěšné GAČR projekty

V soutěži Grantové agentury ČR uspěla hned pětice projektů z naší fakulty, přesněji čtyři projekty standardní a jeden juniorský, z celkově třinácti námi podaných. Jde o tyto projekty:

Efekt zaměření pozornosti na vizuální percepci a motorický výkon, hl. řešitel Reza Abdollahipour,

Využití analýzy kompozičních dat pro hodnocení kombinovaného efektu pohybové aktivity, sedavého chování a spánku na dětskou obezitu, hl. řešitel Aleš Gába,

Volný čas v kontextu zdravého rozvoje dětí školního věku, hl. řešitel Zdeněk Hamřík,

Vliv obezity na změny v dlouhodobé pohybové aktivitě starších žen v kontextu zastavěného prostředí: prospektivní studie, hl. řešitelka Jana Pelclová, a

Posturální stabilita a její vztah k síle vybraných svalových skupin, hl. řešitelka Zuzana Kováčiková.

Řešitelům gratulujeme k úspěchu a přejeme bezproblémovou práci při plnění vytyčených cílů!

 

Půl tisíce na Dni otevřených dveří

Kolem pěti set lidí zavítalo o uplynulém pátku do Aplikačního centra BALUO, kam jsme soustředili program Dne otevřených dveří. Uchazeči o studium se tak na jednom místě mohli dozvědět potřebné informace o uvažovaném studijním oboru a zároveň společně se svým doprovodem si prohlédnout prostory našeho centra a absolvovat některé z doprovodných sportovních či popularizačních aktivit. Tímto bychom chtěli poděkovat všem, kteří se na přípravě a průběhu dne podíleli. Zároveň připomínáme, že další Den otevřených dveří nás čeká v sobotu 20. ledna, a prosíme opět o spolupráci. Z proběhlého dne si můžete prohlédnout fotogalerii na fakultním Facebooku a zhlédnout video na univerzitním YouTube.

 

Doktor Ladislav Baloun

Rodina absolventů našeho doktorského studia se na počátku tohoto týdne rozrostla, svou dizertační práci před komisí úspěšně obhájil Ladislav Baloun z katedry APA. Gratulujeme a přejeme neutuchající zápal do další práce!

 

Bilancování & Vánoční řízek

Čtvrtek 14. prosince se ponese v duchu bilancování, jednak končícího roku, ale především uplynulých osmi let děkanování Zbyňka Svozila. Nejen zaměstnanci naší fakulty jsou totiž zváni na „rozlučkové“ setkání současného vedení s akademickou obcí, které začíná ve 14:30 v aule NA 401. Na loučení naváže o hodinu později v menze tradiční předvánoční setkání současných a bývalých zaměstnanců naší fakulty Vánoční řízek.

 

Rekonstrukce RRR centra

Od příštího týdne až do poloviny ledna bude z důvodu rekonstrukce tělocvičny a zázemí uzavřeno RRR centrum.

 

Návštěva z čínského velvyslanectví

Naši fakultu v minulém týdnu navštívil Zhao Changtao, náš absolvent programu Erasmus Mundus Master in Adapted Physical Activity, nyní působící jako vedoucí kanceláře pro vzdělávání na čínské ambasádě v Praze. V doprovodu proděkana Martina Kudláčka, Michala Kudláčka a Kateřiny Krumpálové si prohlédl prostory Aplikačního centra BALUO, zavzpomínal na své studium u nás a také tu jednal o možných formách spolupráce.

 

Návštěva na University of Lincoln

Zástupci naší fakulty navštívili koncem listopadu britskou University of Lincoln. Účelem návštěvy byla prezentace studijních oborů a vědecko-výzkumného zaměření School of Sport and Exercise, přičemž jak uvedl Michal Kudláček, s ohledem na kvalitu tohoto pracoviště byly položeny základy bližší spolupráce.

 

Evaluace výuky

S blížícím se koncem zimního semestru připomínáme studentům a vyučujícím, že je třeba myslet na evaluaci výuky, protože jedině tak můžeme výuku nadále zkvalitňovat. Pokud vyučující nerozdají evaluační dotazníky přímo ve své výuce, jsou k dispozici na vrátnici, kde se pak také odevzdávají.

 

15 let brněnské fakulty

Naši brněnští kolegové ve čtvrtek oslaví patnáct let od vzniku Fakulty sportovních studií Masarykovy univerzity. Galavečera se zúčastní i náš děkan Zbyněk Svozil.

 

Vyhlášení soutěže IGA

Rektor Univerzity Palackého vyhlásil 9. ročník studentské grantové soutěže na UP (znáte pod zkratkou IGA). Prioritními tématy naší fakulty pro tento ročník jsou Pohybová aktivita a životní styl a Lidská motorika ve zdraví a nemoci, řešiteli podaného projektu musí být studenti prezenční formy studia doktorského studijního programu. Projekty se přihlašují do 15. ledna. Více na webu Projektového servisu UP

 

Ceny rektora pro sportovce i diplomanty

Vyhlášena byla také soutěž o Cenu rektora UP za nejlepší vědeckou nebo uměleckou práci bakalářských a magisterských studijních programů v roce 2017 a Cenu rektora pro nejlepší sportovce z řad studentů UP pro rok 2017. Uzávěrka podání přihlášek nebo návrhového listu je 15. prosince 2017, Ceny rektora UP pak budou vyhlášeny v únoru 2018 během Akademických dnů UP.

 

Kolegium rektora

Tuto středu se letos naposled sejde kolegium rektora. Zasedání začíná v 8 hodin a na programu je mimo jiné projednání požadavku odborů na zvýšení mzdových tarifů od 1. ledna 2018.

 

Přebor v halové atletice

Poslední ze sportovních přeborů Univerzity Palackého v tomto kalendářním roce se uskuteční již tuto středu. Studenti, zaměstnanci, ale i další zájemci v atletické hale TJ Lokomotiva poměří síly v běhu na 60 a 800 metrů, skoku dalekém a vysokém a vrhu koulí. Přihlašovat se závodníci mohou už nyní, podrobnější informace k soutěži a registrační formulář jsou k dispozici zde. (FB událost)

 

Cesty japonského meče

Zahraniční oddělení naší fakulty ve spolupráci s katedrou asijských studií filozofické fakulty připravilo již 4. ročník prezentačního večera Cesty japonského meče, na němž budou představeny tři školy tradičního japonského šermu, které jsou vyučovány v rámci výběrových předmětů pro studenty UP. Prezentace se uskuteční tuto středu od 19 hodin v tělocvičně FTK v Hynaisově ulici. (FB událost)

 

Konference studentských projektů

Virtuální závod, UP Obesity Cup nebo třeba stezka pro bosou chůzi – to jsou ukázky projektů, které realizovali v posledních týdnech studenti magisterské rekreologie jako výstup jejich úvodního soustředění. Všechny projekty budou zájemcům představeny na konferenci, kterou katedra rekreologie pořádá ve čtvrtek 7. prosince od 10 hodin v Aplikačním centru BALUO. (FB událost)

 

Rodinné sportování v AC BALUO

O nadcházející sobotě mohou rodiny s dětmi opět zavítat do Aplikačního centra BALUO na sportovně-vzdělávací program připravený ve spolupráci se Statutárním městem Olomouc. Rodiče mohou nechat pomocí systému Indares.com otestovat tělesnou zdatnost svých dítek a společně si zasportovat na několika stanovištích napříč centrem. Program je zdarma a probíhá od 9 do 13 hodin. (FB událost)

 

Prosincová Větrání

Také v posledním měsíci roku se konají výlety Větrání pro všechny příznivce pěší turistiky. První z nich zavede účastníky 16. prosince k Moravské Třebové, a sice za doprovodu tamních pověstí, na druhém výletu pak turisté 30. prosince projdou okolí Luhačovic. Podrobnosti jsou k mání na radostzpohybu.cz/vetrani.

 

Punč s rektorem

Rektor Univerzity Palackého zve všechny zaměstnance na předvánoční setkání u punče na nádvoří Zbrojnice. To se uskuteční v úterý 19. prosince od 17 hodin, adventní atmosféru mimo jiné podtrhne krátké vystoupení univerzitního pěveckého sboru Ateneo.

 

Společenská rubrika

Dlouholetý člen katedry sportu, pedagog a gymnasta Jan Nitka oslaví ve středu v kruhu svých kolegů své 80. narozeniny, kterých se před nedávnem dožil. K tomuto významnému životnímu jubileu gratulujeme a do dalších let přejeme hlavně zdraví a životní spokojenost!  

A ještě jedno přání. Iva Machová má již doma svého syna Matyáše, který se měl narodit v těchto dnech, ale rozhodl se podívat na svět o něco dříve. Přejeme, ať přináší jen samou radost!

 

Máte novinku, která by se v této rubrice mohla objevit, nebo se vaše pracoviště podílí na zajímavé akci? Dejte vědět! Pište Martinu Višňovi nebo klepejte na dveře NA 213. Uzávěrka je vždy v úterý v 9:00.

 

předchozí aktuality >>