Vedení FTK informuje – 26. 6. 2018

Foto: Martin Višňa
úterý 26. červen 2018, 14:52 – Text: Martin Višňa

Čas letních prázdnin a dovolených je tu. Než se však rozprchnete k moři, do hor nebo na samotu u lesa, máme pro vás ještě poslední várku aktualit z naší fakulty, ať vám něco neuteče. Přejeme ničím nerušené čtení, pěkné léto a hlavně příjemnou dovolenou!

 

Letní provoz fakultních budov

S letními měsíci dochází ke změnám v provozu budov naší fakulty. Do posledního srpnového týdne bude budova NA otevřena ve všední dny od 7:00 do 20:00, budova NC od 7:30 do 19:30 a budova Hynaisova od 7:00 do 15:30. Aplikační centrum BALUO bude mít kromě doby od 1. do 10. července, kdy bude zcela uzavřeno kvůli plánované odstávce a technologicko-hygienické revizi, otevřeno každý den od 8:00 do 20:30. Studijní oddělení bude úřadovat každý všední den od 9:00, RRR centrum otevírá o dvě hodiny dříve. Více v tomto souboru.

 

Odpromováno jest…

V krásném sále Arcibiskupského paláce jsme v minulém týdnu předali diplomy absolventům našich bakalářských a navazujících magisterských oborů. Ještě jednou gratulujeme k úspěšnému ukončení studia na naší fakultě a přejeme mnoho štěstí a úspěchů v dalších životních etapách.   

 

Noví doktoři

U gratulací a přání ještě zůstaneme, čerstvě totiž završil obhajobou dizertační práce své doktorské studium Lukáš Rubín, chvíli před ním také Vlado Balaban. Gratulujeme a ať se vám daří ve vaší další práci i v životě.

 

4. místo na Českých akademických hrách

A ještě jedna gratulace, doslova hromadná. Reprezentanti Univerzity Palackého totiž na Českých akademických hrách, které v minulém týdnu hostila Masarykova univerzita, vybojovali pro svou alma mater 4. místo v celkovém hodnocení škol. Jako první se umístila pořadatelská univerzita, druhá skončila Univerzita Karlova a třetí místo obsadilo Vysoké učení technické. Naši reprezentanti byli na stupních vítězů nejčastěji vidět v disciplínách plavání a plavání s ploutvemi, čtyři zlaté medaile ale cinkly také v atletice a své turnaje vyhrály florbalistky a házenkářky. Všem sportovcům děkujeme za reprezentaci a medailistům gratulujeme k dosaženým umístěním.  

 

Zápis do vyšších ročníků

Nezbytné informace pro zápis do vyšších ročníků najdou studenti tady. Upozornili bychom především na mezní termín splnění studijních požadavků za akademický rok 2017/2018, kterým je čtvrtek 6. září.

 

Zapište si termíny…

Kromě termínu pro splnění studijních požadavků se jistě vyplatí poznamenat si i další data, o něco příjemnější. V sobotu 8. září se totiž koná třetí celouniverzitní absolventské setkání Univerzity Palackého (informace k němu budou zveřejňovány zde) a v pátek 5. října se opět zapojíme do oblíbené celoevropské popularizační akce Noc vědců, která svým tématem letos navazuje na oslavy 100. výročí vzniku Československa (program bude k mání tady). Kromě toho nás v září také čeká slavnostní otevření budovy Centra kinantropologického výzkumu, konference respirační fyzioterapie a budeme se podílet na programu olomouckého sportovního dne pro seniory.  

 

Příměstské tábory v AC BALUO

Aplikační centrum BALUO připravilo na letní prázdniny příměstské tábory plné pohybu. Jeden se zaměřuje na plavání, ale také na sportovní hry, na programu druhého pod názvem Skokani je sportovní gymnastika či skoky na trampolíně, také ale třeba lezení. Podrobnosti na blogu AC BALUO nebo přímo na recepci centra.

 

Letní plán Větrání

Ani příznivci pěší turistiky, kteří se účastní výletů naší turistické série Větrání, nepřijdou v letních měsících zkrátka. Až do začátku září je naplánováno šest výletů, první z nich hned na sobotu 30. června, kdy turisté vystoupají na Velký Javorník. Dále se během léta podívají do Moravského Švýcarska, k Poličce či na vrch Šostýn u Kopřivnice. Více na Radosti z pohybu.

 

Setkání projektu TAGS

Druhé setkání projektu Erasmus+ Teaching Awareness of Ethical Governance in Sport (TAGS) hostilo v uplynulých dnech Aplikační centrum BALUO. Za naši fakultu se zúčastnili profesor Ivo Jirásek a Michal Vičar z katedry rekreologie, dále pak zástupci partnerů z Velké Británie, Rumunska a Řecka. Probíraly se zejména výsledky analýzy potřeb, kterou garantuje právě naše pracoviště. Vnímání eticky relevantních témat se výrazně liší mezi jednotlivými zeměmi, stejně jako mezi pracovníky z univerzitních pracovišť a ze sportovních organizací. Mezi hlavní tři témata, podstatná bez ohledu na kulturní odlišnosti, se zařadil vztah mezi trenéry a sportovci, doping a zdraví. Dále se řešil dosavadní průběh tvorby kompendia případových studií, kterou zpracovává britská nezisková organizace Sport Resolutions, a také zahájení prací na výukových materiálech, které by měly být ve všech čtyřech zemích pilotně odzkoušeny v letním semestru příštího akademického roku.

 

pÁPÁ hrátky ve velkém

Předškoláci z deseti školek z Olomouce a okolí měli možnost nahlédnout do světa osob se zdravotním postižením, „pohádkový“ osvětový program pro ně ve Smetanových sadech připravila katedra APA pod hlavičkou projektů APIV – Podpora vzdělávání dětí, žáků a studentů prostřednictvím rovného přístupu v oblasti pohybové gramotnosti Programy pro přijímání osob s postižením a odstraňování postojových bariér. A děti si to podle všeho náramně užily, mohly si vyzkoušet jízdu na vozíku, orientaci v prostoru bez zrakové kontroly a další aktivity spjaté s určitými znevýhodněními. Fotogalerii si můžete prohlédnout na Facebooku Centra APA.

 

Půlmaratonské ohlédnutí

Sportovní vozíky, ale také malá lezecká stěna byly mezi dětmi jednoznačnými taháky našeho stánku na veletrhu Moravia Sport Expo, který na Výstavišti Flora doprovázel devátý ročník Mattoni 1/2maratonu Olomouc. Běžcům jsme přitom nabídli i možnost nechat si změřit tělesné složení, té využilo sedm desítek zájemců. Několik fotek z veletrhu najdete na našem Facebooku. Tváře spojené s naší fakultou byly ale vidět i na samotném půlmaratonu, zejména je třeba zmínit Petru Poučovou a Pavla Grepla, kteří byli nejrychlejší mezi studenty a vyhráli tak Pohár rektora UP. Více v článku.

 

Příští Vedení FTK informuje vyjde až na konci srpna. Pokud ale budete mít v průběhu léta nějakou zajímavou zprávu, pište na martin.visna@upol.cz. Přece jen web či Facebook těžko mohou odjet na dovolenou…

 

předchozí aktuality >>